Czym jest Microsoft Clarity?

Microsoft Clarity to narzędzie analityczne opracowane przez Microsoft, oferujące wiele funkcji ułatwiających analizę zachowania użytkownika  na stronie internetowych. 

microsoft-clarity-001.webp

Jakie są zalety wdrożenia Clarity?

  1. Bezpłatne użytkowanie: Microsoft Clarity jest bezpłatnie dla wszystkich użytkowników, co sprawia, że jest atrakcyjne dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć zachowanie swoich użytkowników bez ponoszenia kosztów licencji.

  2. Heatmapy: Clarity oferuje zaawansowane heatmapy, które pokazują, gdzie użytkownicy najczęściej "klikają", przewijają i spędzają czas na Twojej stronie internetowej. To pozwala zrozumieć, które obszary strony przyciągają najwięcej uwagi.

  3. Nagrania sesji: Możliwość oglądania nagranych sesji użytkowników jest jedną z najcenniejszych funkcji w Clarity. Dzięki temu możesz zobaczyć, jak użytkownik faktycznie przegląda stronę, jak za nią podąża. Takie nagranie pomaga identyfikować problemy z użytecznością.

  4. Analiza zachowania: Clarity oferuje wgląd w zachowania użytkowników, które mogą wskazywać na problemy z UX, takie jak częste kliknięcia (rage clicks), szybkie przewijanie (quick backs) etc.

  5. Integracja z innymi narzędziami: Clarity można łatwo zintegrować z innymi narzędziami analitycznymi, nawet z Google Analytics, co pozwala na jeszcze bardziej szczegółową analizę danych.

  6. Dostosowywanie i filtry: Narzędzie umożliwia łatwe filtrowanie danych według różnych kryteriów, co pozwala na bardziej szczegółową analizę określonych segmentów użytkowników lub konkretnych zachowań.

  7. Brak negatywnego wpływu na wydajność strony: Wdrożenie Clarity na stronie internetowej ma minimalny wpływ na jej wydajność, co jest ważne, aby nie zaniżyć wyników Core Web Vitals jak również nie zniechęcić użytkowników długim czasem oczekiwania na załadowanie witryny.

Co daje wdrożenie Clarity?

Korzystanie z Microsoft Clarity może przynieść znaczące korzyści dla Twojej strony internetowej poprzez głęboką analizę zachowań odwiedzających. Po wdrożeniu Clarity zyskujesz możliwość pełnego zrozumienia, jak użytkownicy wchodzą w interakcje z Twoją stroną. Ta wiedza jest kluczowa w identyfikacji i rozwiązywaniu problemów związanych z użytecznością oraz optymalizacją treści.

microsoft-clarity-002.webp

Dzięki wiedzy i doświadczeniu Silnet Media wykorzystać wyniki analizy Clarity do precyzyjnego dostosowania elementów strony, co przyczyni się do zwiększenia zaangażowania odwiedzających i poprawy konwersji. Skorzystaj z naszego doświadczenia i pozwól, aby nasze rozwiązania bazujące na danych z Clarity, przekształciły Twoją witrynę w bardziej intuicyjne i przyjazne miejsce dla każdego użytkownika.

Chcę wdrożyć Clarity

Różnice pomiędzy Google Analytics 4 a Microsoft Clarity

Google Analytics 4 (GA4) i Microsoft Clarity to dwa narzędzia analityczne, jednak oboje mają różne funkcje i zastosowania. Oto kilka kluczowych różnic:

  Google Analitycs 4 Microsoft Clarity
Cel i zakres danych GA4 skupia się na ogólnej analizie ruchu i interakcji użytkownika na stronie internetowej, śledzi konwersje, źródła ruchu i zachowania użytkowników w szerokim kontekście. Koncentruje się bardziej na wizualnym zrozumieniu zachowania użytkowników, takim jak heatmapy i nagrania sesji użytkowników. Pomaga to zrozumieć, jak użytkownicy wchodzą w interakcje z konkretnymi elementami strony
Funkcjonalność Google Analytics 4 oferuje zaawansowane funkcje śledzenia, segmentację użytkowników, analizę treści, pomiar konwersji oraz integrację z Google Adsense/Adwords. Funkcje takie jak nagrania sesji i heatmapy szczegółowo pokazują, gdzie i jak użytkownicy klikają, przewijają i spędzają czas na stronie.
Interfejs Od wersji GA4 interfejs jest trudny do rozpoznania, z szeroką gamą opcji i raportów. Bardzo intuicyjny i skierowany na wizualne przedstawienie danych, co ułatwia szybkie zrozumienie kluczowych problemów z UX bez potrzeby głębokiej analizy danych
Integracje Google Analytics 4 może być zintegrowany z wieloma innymi narzędziami Google, co pozwala na rozbudowaną analizę i optymalizację działań marketingowych. Ograniczone możliwości integracji w porównaniu do GA4, jednak można je połączyć z innymi narzędziami analitycznymi, aby uzyskać bardziej kompleksowy obraz zachowania użytkownika.
Modelowanie danych Używa modelu opartego na zdarzeniach, co pozwala na bardziej elastyczne i dostosowane do potrzeb śledzenie.. Nie skupia się na modelowaniu danych, ale raczej na bezpośrednim przedstawieniu zachowań użytkowników na stronie

Podsumowując, GA4 jest bardziej zaawansowanym narzędziem analitycznym skierowanym na ogólną analizę i optymalizację marketingową. Jest jednak bardzo potężnym narzędziem, trudnym w codziennym użytkowniu. Microsoft Clarity koncentruje się na bezpośrednim, prostym wizualnym przedstawieniu interakcji użytkowników z witryną, co jest szczególnie przydatne w analizie i poprawie UX/UI.

Chcę wypróbować Clarity

Zobacz inne wpisy

Porozmawiajmy o tym, co możemy wykonać dla Ciebie.

Podaj poprawny numer telefonu
Podaj poprawny adres email
Pole Wiadomość jest wymagane
Musisz wyrazić zgodę aby wysłać formularz
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Obowiązują Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.