Concrete CMS a inne systemy zarządzania treścią

W branży IT do tworzenia komercyjnych stron internetowych najczęściej wykorzystywane są najczęściej systemy CMS takie jak:

  • Concrete CMS
  • Joomla!
  • WordPress

Systemy te oferują inne możliwości zarówno podczas tworzenia strony, jak również jej późniejszej edycji, a także codziennego użytkowania.

  Joomla! WordPress Concrete CMS
Elastyczność × ×
Użyteczność ×
Dodawanie nieszablonowych rozwiązań × ×
Łatwa i szybka edycja treści × ×
Intuicyjny panel × ×

WordPress

Najpopularniejszy obecnie system cms na świecie. Dobry pod względem wyglądu i przejrzystości. Jego początkowym celem było jedynie tworzenie blogów, choć teraz wykorzystywany jest do budowania małych stron internetowych a czasem nawet sklepów internetowych. Niestety blogowe założenia stwarzają ograniczenia w zakresie projektowania stron. Bardziej zawansowane serwisy są zatem kłopotliwe dla użytkowników i sprawiają problemy w codziennej pracy. 

System ten ze względu na swoją popularność jest też najbardziej podatny na ataki i niebezpieczeństwa. Codziennie tysiące serwisów opartych na WordPress przestaje działać z powodu przejęcia przez hakerów.

Joomla!

Wśród wymienionych CMS'ów Joomla! jest najstarszym i najbardziej problematycznym systemem. W porównaniu z Concrete CMS czy WordPress'em interfejs tego systemu jest stary, nieprzyjazny dla użytkownika. Nawet pomimo przyjętych schematów działania trudno jest utrzymać porządek na stronie www. Samodzielne wprowadzenie zmian na stronie jest bardzo trudne i często wymaga konsultacji z programistami tworzącymi serwis.

Concrete CMS

Najbardziej elastyczny z powyżej wymienionych systemów. Nie ogranicza przy projektowaniu wyglądu strony według Twojej wizji. Pozwala na szybką edycję niemal każdego elementu. Największym atutem jest możliwość wprowadzania zmian bezpośrednio na stronie www, po zalogowaniu do panelu.

Dlaczego warto?

  • Obsługi systemu nauczysz się w ciągu kilku minut,
  • Edytowanie witryny jest tak proste jak edytowanie dokumentu WORD,
  • Nie musisz korzystać ze skomplikowanego panelu administracyjnego,
  • Większość modyfikacji możesz dokonać bezpośrednio podczas przeglądania strony,
  • Masz pełną kontrolę nad tym, kto i co może zrobić z dowolną częścią Twojej strony internetowej.

Ponadto, Concrete5 daje możliwość zaprojektowania dla Ciebie własnych, niestandardowych bloków dla specyficznych elementów na stronie. Nie musisz uczyć się obsługi kłopotliwego edytora wizualnego - zaprojektujemy go specjalnie z myślą o Tobie.

Concrete5 udostępnia nam stale rozrastający się framework przy pomocy którego możemy rozszerzyć możliwości systemu i zrealizować każdą wizję - od aktualności po rozbudowany system rezerwacji, a nawet integrację z zewnętrznymi systemami.

Sprawdź demo

Zobacz, jak działa Concrete CMS

Zobacz inne wpisy

Porozmawiajmy o tym, co możemy wykonać dla Ciebie.

Podaj poprawny numer telefonu
Podaj poprawny adres email
Pole Wiadomość jest wymagane
Musisz wyrazić zgodę aby wysłać formularz
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Obowiązują Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.